Kalendarz imprez 21

Zmiana lidera! Na czele Artem Basalkin i Ilya Haneu

sobota, 23 lipca 2016

W sobotę rozpoczęła się ostra rywalizacja. Warunki były naprawdę dobre, wiatr, słońce i znakomita atmosfera towarzyszyły zawodnikom od samego początku. Pięć wyścigów na trasie usytuowanej bardzo blisko brzegu, przyciągnęło uwagę licznych plażowiczów. Tego dnia od samego początku najlepiej prezentowała się rosyjska załoga - Artem Basalkin i Ilya Haneu. Pozostali zawodnicy w poszczególnych wyścigach tasowali się między sobą, a co za tym idzie powiększali straty punktowe do RUS 178. Słabszą formę  zaprezentowali wczorajsi liderzy, Jacek Nowak i Tymoteusz Bendyk, tylko raz znaleźli się w pierwszej trójce, przez co w klasyfikacji generalnej plasują się na trzecim miejscu. Z kolei załoga Przemka Filipowicza nie zawiodła, dwukrotnie przecięła linię mety na jako pierwsza. Na trzecim miejscu najczęściej meldowała się załoga Piotra Szlachcica i Łukasza Włocha, a na czwartym Jana Marciniaka i Kamila Kozioła.
 

Sporo atrakcji dzisiaj również na plaży, za nami konkurs budowania Domów Hybrydowych z piasku, zumba z Calypso, skoki na trampolinie z Jump City oraz okulary Oculus CV1 od House of Art, gdzie każdy mógł wirtualnie popływać na olimpijskiej klasie 49er.
 

Jutro finałowe rozstrzygnięcia, wszystko się może zdarzyć. Pierwsze dwa miejsca dzieli zaledwie jeden punkt. Tymczasem zawodnicy klasy 49er właśnie szykują się do wyścigu nocnego, zapraszamy wszystkich kibiców!

 

Wyniki 49er Grand Prix po 10 wyścigach:

1. RUS 178, Artem Basalkin / Ilya Haneu (49er Lotto) - 15 pkt
2. POL 107, Przemek Filipowicz /  Grzegorz Goździk (49er C.H. Klif) - 16 pkt
3. POL 52, Tymoteusz Bendyk / Jacek Nowak - 27 pkt
4. POL 196, Piotr Szlachcic / Łukasz Włoch (49er Gdynia) – 31 pkt
5. POL 5, Jan Marciniak / Kamil Kozioł – 40 pkt
6. POL 258, Madeleine Zielińska, Nadia Zielińska – 54 pkt
7. POL 2, Wojciech Stolarczyk / Damian Knorps – 60 pkt
8. POL 165, Sebastian Zarzeczański / Krystian Moszczyński – 84 pkt
9. POL 7, Maciej Górecki / Łukasz Nurkowski – 86 pkt

 

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot