Kalendarz imprez 21

Biegowa tradycja Żeglarskiej Stolicy Polski

poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Prężnie rozwijająca się w wielu aspektach Gdynia, stawia także na krzewienie sportowych dyscyplin. Jeszcze nie opadł kurz po regatach 49er Grand Prix Gdynia 2016, a przed chwilą mogliśmy kibicować żelaznym uczestnikom Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016. 49er'y wymagają nie lada umiejętności i zwinności, ale ukończenie triathlonu, to też super wyzwanie! Gratulujemy uczestnikom i organizatorom. Doping był niesamowity!

Tymczasem zbliża się kolejny sportowy sprawdzian. Już za chwileczkę, już za momencik na starcie zobaczymy biegaczy ostatniego z cyklu czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni 2016. Uliczne zmagania biegowe są już w Gdyni praktycznie tradycją i przyciągają wielu pasjonatów tego sportu, sposobu na spędzanie wolnego czasu. W 2015 roku w biegowym Grand Prix udział wzięło blisko 30 000 uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: „Pokonaj siebie”, zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo… w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Do „pokonania siebie” dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.

Kolejny bieg już 11 listopada bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot